קורס פעילי בריאות

מרגישים שחייבים לקום ולעשות משהו למען בריאותכם ובריאות יקירכם?


זה הזמן לקחת אחריות ולהוביל שינוי!

במסגרת פעילות עמותת המסע החברתי להבראת הרפואה

אתם מוזמנים להשתתף בקורס ייחודי וכוללני, שיקנה לכם את הידע, המיומנות ואולי גם את המקצוע הבא 

להובלת שינויים בתחום הבריאות ולהשפעה על הקרובים אליכם.

הקורס ברמה ובחסות אקדמיתקורס לימודי תעודה מועבר ע"י רופאים מומחים ויועצים מוסמכים במקצועות הבריאות וכולל בין השאר:
 • החייאה.
 • תזונה בריאה, ופעילות גופנית רצויה.
 • הרגלי שינה נכונים.
 • טיפול בכאבים וניהול מחלה כרונית.
 • הדרכת הורים בטיפול יעיל בבעיות בריאותיות.
 • הדרכה בטיפול בהורים מבוגרים.
 • שימוש חכם במשאבי מערכת הבריאות. ועוד… (לרשימת הנושאים המלאה הקישו כאן)
מה הערך של ההשתתפות בקורס פעילי הבריאות
 1. שליחות – להוביל תהליך של חיזוק וחוסן בריאותי בקהילה ובמקומות העבודה.
 2. רכישת ידע מעודכן ומיומנות – לטפל ולשמור על בריאותי ובריאות משפחתי בכל גיל, תוך צמצום הצורך במגע מיותר עם מערכת הבריאות.
 3. להשתתף בקורס חוויתי ומגבש של מנהיגות ויצירתיות.
 4. חדשנות – היכרות עם אמצעים דיגיטליים לשיפור הבריאות ולהטמעת שינוי הרגלים.
 5. אפשרויות פיתוח קריירה חדשה: תעסוקה בשכר על סמך תעודת סיום הקורס (במסגרת מיזמי המסע וכן מיזמים אישיים כפעילי ומאמני בריאות בקהילה בה חיים).
פעילי הבריאות – בעלי ההסמכה, יוכלו לעסוק בשכר או בהתנדבות בפעילויות בנושאי הבריאות בקרב קהילתם. הזדרזו והירשמו כאן, מספר המקומות מוגבל.

רשימת הקורסים

קורס מובילים

רשימת מיזמים אישיים
שאלוני ידע
מצגות
רישום לקורס  
משתתפי הקורס
חוויות

 

קורס מובילים
רשימת מיזמים אישיים
שאלוני ידע
מצגות
רישום לקורס  
משתתפי הקורס
חוויות

קורס מובילים
רשימת מיזמים אישיים
שאלוני ידע
מצגות
רישום לקורס  
משתתפי הקורס
חוויות

קורס בירכא
מיזמים אישיים
שאלוני ידע
מצגות
רישום לקורס
משתתפי הקורס
חוויות

קורס בקדימה-צורן
מיזמים אישיים
שאלוני ידע
מצגות
רישום לקורס
משתתפי הקורס
חוויות

קורס בפרדס חנה-כרכור
מיזמים אישיים
שאלוני ידע
מצגות
רישום לקורס
משתתפי הקורס
חוויות

פיילוט ראשוני הופעל בדצמבר 2017

קורסים של אוריינות בריאותית (במובן של שיפור איכות חיים ושימוש מושכל במשאבי בריאות ורפואה) ברמה אקדמית, המיועדים לפעילים חברתיים עם זיקה לנושאי בריאות ותחושת שליחות להבריא את המערכת. פעילי הבריאות יפעלו בקהילתם להעברת התכנים והמיומנויות הנדרשות. הגברת האוריינות הבריאותית בקהל הרחב, תפחית תחלואה לאורך זמן ארוך בקרב המשפחה והקהילה. בכך גם, תצמצם עומס מיותר על צוותי רפואה ותאפשר הארכת זמן רופא/איש צוות רפואי הניתן למטופלים קשישים ומורכבים.  הפחתת עומס הפונים לצוותי רפואה, תפחית שחיקתם ותפחית טעויות הגורמות לתחלואה יאטרוגנית יקרה במטבעות של בריאות ועלויות כספיות.

כיצד משתלב המיזם במטרה העיקרית? (צמצום הפער בין רמת הרפואה לשירות הרפואי) ככל שהאוריינות הבריאותית של האוכלוסייה תשתפר, כך תשתפר בריאותם וכך גם יזדקקו פחות לשרותי הרפואה. הפחתת צריכת היתר של השרותים תאפשר לספק ביתר קלות רפואה ברמה גבוהה למטופלים.

האימפקט הרוחבי של המיזם – התפשטות הקורסים למרבית ישובי המדינה כך שמספר האנשים שירכשו את האוריינות הבריאותית יעלה בהתמדה.

האימפקט המתמשך – בכל ישוב יופעלו קורסים אחד אחר השני לאורך שנים רבות, תוך טיוב ההשפעה על רמת האוריינות הבריאותית על פי בחינתה מעת לעת.

התפוקות הנדרשות במיזם:

הקמת קורסי פעילי בריאות בהם מכשירים אנשים שיהיו מסוגלים לקדם הן את האוריינות שלהם (ובריאות משפחתם) והן את אוריינות אנשים ומשפחות בקהילתם באמצעות מיזמים אישיים. התפוקה הנמדדת – מספר הקורסים לאורך זמן לישוב/אוכלוסיה נתונה. בנוסף, מספר המיזמים האישיים בקהילה המנוהלים ע"י פעילי הבריאות ומספר התושבים המעורבים במיזמים אלו לאורך זמן. מדידת האימפקט על פי נכונות גוברת של אנשי הקהילה להשתתף בקורסים ובמיזמים הקהילתיים.

בכל קורס לומדים הפעילים מידע עדכני ושימושי בעשרים נושאי ליבה בבריאות ורפואה הקשורים לאוריינות הבריאותית. מדידת התפוקה על פי מבחני ידע (לפני מול אחרי). מדידת אימפקט הקורס על פי שינויים במדדי בריאות ומדדי צריכת שרותי רפואה בהשפעת הקורס.

יחד עם המידע, עוברים הפעילים הכשרה במיומנויות העברת המידע לאנשים ולקבוצות בקהילה מתוך מטרה לסייע להם בשינוי אורחות חיים והתנהגות בריאותית. מדידת האימפקט תהיה תוך בחינת מיומנויות הפעילים (הקלטת משחק תפקידים לפני ואחרי הקורס) וכן מספר האנשים ששינו התנהגות בריאותית לאורך זמן בהשפעת פעילי הבריאות כולל מידת השינוי בהתנהגות. תתבצענה תצפיות של הפעילויות בקהילה וקבוצות מיקוד של הפעילים והתושבים שהיו מעורבים בתהליך.

יעילות המיזם תבחן על פי היחס בין ההשקעה של המשאבים הנדרשים במיזם לבין התפוקות הכרוכות בשיפור האוריינות הבריאותית מבחינת חסכון בעלויות בריאות (כולל עלויות רפואת יתר, תחלואה יאטרוגנית ועוד) ושיפור בריאות המעורבים במיזם בהיבטי רווחים משנות בריאות ואיכות חיים משופרת.                    

גלילה לראש העמוד